Haber

Ümit Özdağ, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Vaat Ettiği Bakanlıkları İlk Kez Açıkladı!

Gazeteci Bahar Feyzan’ın YouTube kanalına konuk olan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Kemal Kılıçdaroğlu ile anlaştığı iki bakanlığı ilk kez açıkladı.

14 Mayıs genel seçimlerinin ikinci turunun ardından CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasında mutabakat zaptı imzalandı.

Seçimlerde Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vereceklerini açıklayan Özdağ, Kılıçdaroğlu’na taleplerini kabul ettirdi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, aylar sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptıkları anlaşmaya ilişkin yeni açıklamalarda bulundu.

Gazeteci Bahar Feyzan’ın YouTube kanalına konuk olan Özdağ, Kılıçdaroğlu ile anlaştığı iki bakanlığı ilk kez açıkladı.

Özdağ, İçişleri Bakanlığı’nın yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı için de sözler aldıklarını anlattı.

“İçişleri Bakanlığı, iki bakanlık daha ama en önemlisi İçişleri Bakanlığı. Bunun dışında konuştuğumuz bakanlıklar Milli Eğitim Bakanlığı, Turizm Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığıydı. Bunu ilk defa açıklıyorum ama yazılı metinde bu konularda anlaşamadık. Aslında Kültür Bakanlığı ile Turizm Bakanlığı bölünebilirdi vs. içeriden birisinin başkan seçilmesi. Yani biz Zafer Partisi olarak o belgeyle Türk siyasetini yeniden formatladık.” dedi.

Ümit Özdağ’ın açıklamasını buradan dinleyebilirsiniz:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu